Kiedy zdecydować się na sztuczne rzęsy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy zdecydować się na sztuczne rzęsy?

Marzysz o pięknym, głębokim spojrzeniu, ale pomimo mocnego makijażu oczu czegoś ci brakuje? Chcesz, aby twoje oczy wydawały się większe i przyciągały spojrzenia zarówno mężczyzn, jak i kobiet ? Aby uzyskać te wszystkie efekty, powinnaś zdecydować się na sztuczne rzęsy. To właśnie takie rozwiązanie jest idealne dla kobiet o słabych, cienkich, krótkich i jasnych rzęsach naturalnych.

Od teraz każda kobieta może poczuć się piękna i może cieszyć się podkreśloną urodą nawet bez mocnego makijażu. Oprócz tych wszystkich korzyści, warto zaznaczyć, że sztuczne rzęsy są bardzo wygodne i nie ma potrzeby ich malować, co może doskonale sprawdzić się np. na basenie czy na wakacjach. Oto najpopularniejsze rodzaje syntetycznych rzęs i metody ich przedłużania:

Wyglądają jak naturalne

Istnieją sztuczne rzęsy, które budową przypominają naturalne. Są to produkty z naturalnego włosia norek oraz jedwabne. Musimy jednak uważać, ponieważ większość z nich (najczęściej tych ogólnodostępnych), pomimo zapewnień producentów, nie ma nic wspólnego z naturalnym surowcem takim jak jedwab czy włosie norki. Rzęsy jedwabne najczęściej wykonane są po prostu z włókna poliestrowego, co z pewnością zadowoli obrończynie praw zwierząt. Charakteryzuje je głęboki czarny mat oraz zwężenie przy koniuszku, co pozwala na lepszą przyczepność do naturalnej rzęsy i lepszą trwałość.

Rzęsy „mink” są ciężkie i nadają się idealnie do metod objętościowych. Z kolei te wykonane z jedwabiu mają lżejszą strukturę, co sprawia, że stylizacja wygląda na bardziej puszystą. Stylizacje wykonane za pomocą takich rzęs utrzymują się często do 3-4 tygodni, lecz należy pamiętać, że należy o nie dbać, a ich wygląd może zależeć od czynników atmosferycznych, wilgotności powietrza czy stanu naturalnych włosków. Miej na uwadze to, że przedłużanie rzęs powinno wykonywać się u stylistki, ponieważ nawet najpiękniejsze rzęsy nie wyglądają dobrze po złej stylizacji.

Najpopularniejsze metody przedłużania

Metoda stylizacji rzęs, która ostatnio cieszy się ogromną popularnością to objętościowa lub 1:1. Za pomocą tej pierwszej, możemy przedłużać rzęsy kępkami, które składają się z dwóch, trzech, czterech lub więcej rzęs. Dzięki gotowym kępkom możliwe jest nadanie objętości naszym naturalnym rzęsom (są to metody objętościowe 2D, 3D, 4D czy 5D). Cały zabieg polega na doklejeniu wachlarzyka rzęs do jednej naturalnej za pomocą specjalnego kleju. W przypadku metody 1:1 przyklejamy tylko jedną rzęsę do naszej naturalnej, co daje bardzo subtelny efekt.

Metody objętościowe wykonuje się za pomocą specjalnych pęset oraz rzęs o różnych długościach, grubościach i skrętach (najczęściej jest to podkręcenie C oraz długość 10 lub 11 mm). Ważne, aby naturalne włoski były odpowiednio odtłuszczone cleanerem oraz posmarowane specjalnym primerem, mającym zwiększyć przyczepność kleju i przedłużyć trwałość stylizacji. Profesjonalnie wykonaną stylizację należy uzupełniać co około miesiąc, a jej koszt wynosi średnio od 100 do 150 złotych. Jeżeli masz problemy alergiczne, a twoje naturalne rzęsy są osłabione- nie decyduj się na taką stylizację.

Na ważne okazje

Jeżeli interesuje cię przedłużenie rzęs tylko na ważne okazje takie jak ślub, urodziny czy impreza rodzinna i chcesz, aby były tylko tymczasowym dopełnieniem makijażu, wybierz rzęsy na pasku. Warto zaznaczyć, że po ich ściągnięciu możesz użyć ich jeszcze kilka razy, lecz musisz pamiętać o dokładnym ściągnięciu pozostałości kleju, który znajduje się na pasku. Takie produkty są tańszą alternatywą dla metod objętościowych i co ważne można zakładać je samemu.

Do ich aplikacji wystarczy użyć kleju, który znajduje się w zestawie i przykleić je na powiece- tuż nad linią rzęs. Na rynku istnieje wiele rodzajów rzęs na pasku, zarówno tych wykonanych z materiałów syntetycznych jak i naturalnych (np. norki). Oczywiście, są dostępne różne długości oraz objętości takich rzęs. Takie rzęsy możemy bez trudu dostać w każdej drogerii, a ich koszt zaczyna się od 10 złotych.

Udostępnij:
Pamela Stępień
Pamela Stępień to autorka artykułów i pasjonatka mody oraz urody. Po ukończeniu studiów z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, postanowiła poszerzyć swoje horyzonty, podejmując studia magisterskie w prestiżowej szkole mody w Paryżu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*