Najlepsze zegarki do ćwiczeń

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze zegarki do ćwiczeń

Monitory fitness w formie zegarków to odpowiednik osobistego trenera, który śledzi nasze poczynania na każdym kroku, każdego dnia. Kroki, tętno, poziom aktywności, a nawet jakość naszego snu – wszystko to w małej opasce na nadgarstku. Nie ma wątpliwości, że na taki gadżet warto wydać trochę oszczędności.

Fitbit, Garmin i inne, czyli o najlepszych zegarkach do ćwiczeń

Zegarki do ćwiczeń to naprawdę świetne elektroniczne urządzenia, które niejednemu pomogły rozwinąć zdrowsze nawyki, dając subtelną zachętę do zrobienia kilku dodatkowych kroków, wyjścia na jogging, skorzystania ze schodów zamiast windy i zadbania o odpowiednią higienę snu. Wszystkie te drobne zmiany, wprowadzane sukcesywnie każdego dnia, na dłuższą metę mogą znacząco wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie.

Testerzy zegarków do ćwiczeń noszą je przez cały dzień i noc, aby zobaczyć nie tylko, ile danych zbierają i do jakiego stopnia są dokładne, ale także czy nieustanne życie z nimi jest dla użytkownika wygodne. Sporządzając listę najlepszych zegarków do ćwiczeń, wzięliśmy pod uwagę analizy ekspertów obejmujące wszystkie aspekty, zarówno te czysto techniczne, jak i te bardziej funkcjonalne i estetyczne. Oto zwycięzcy!

1. Fitbit Inspire 2

Model, który cieszy się największym uznaniem, głównie z uwagi na fakt, że stanowi matrycę dla wielu innych producentów podczas projektowania zegarków do ćwiczeń. Kulminacja wszystkiego, czego Fitbit nauczył się przez lata w dziedzinie tworzenia urządzeń do monitorowanie i robi prawie wszystko, czego potrzebujesz w fitness trackerze: liczy kroki, dystans i ma funkcje śledzenia snu. Automatycznie rozpoznaje, kiedy wykonujesz niektóre typowe ćwiczenia i może śledzić w sumie ponad 20 rodzajów treningów. Dodatkowo jest wodoodporny, dzięki czemu może być używany w basenie do śledzenia pływania. Jakby tego było mało, zawiera pełnoetatowy monitor pracy serca. Jeśli chodzi o serce urządzenia – baterię, wytrzymuje ona nawet do 10 dni. Elegancki, opływowy, dostępny w trzech kolorach i szalenie wygodny.

2. Samsung Galaxy Watch Active 2

Inteligentne zegarki od Samsunga projektowane są na podstawie najnowocześniejszej technologii producenta i torują sobie drogę do bycia topowymi produktami swojej kategorii. Active 2 to zegarek bardzo uniwersalny. Ma jasny, duży i okrągły ekran dotykowy AMOLED, który wygląda dobrze w każdym świetle i jest intuicyjny w użyciu. Active 2 wprost obfituje w funkcje prozdrowotne i fitness. Może śledzić około 40 różnych rodzajów treningów i zawiera trenera biegania, który może udzielać użytkownikom porad podczas ćwiczeń. Poza tym znajdziemy w nim wbudowany GPS, całodobowe monitorowanie tętna, śledzenie snu, wykrywanie podróży i upadku, czujnik EKG i wiele innych.

3. Apple Watch Series 6

Apple to firma, która w świecie technologii ma swoją własną kategorię. Często wiele osób nie szuka „najlepszego trackera fitness”, ale “najlepszego trackera fitness od Apple” co ma sens, jeśli zależy nam na zachowaniu wszystkich urządzeń w applowskim ekosystemie. Podobnie jak starszy model, szóstka oferuje zawsze włączony wyświetlacz bez skracania żywotności baterii (18 godzin). Oprócz monitorowania tętna i możliwości wykonania EKG na żądanie, seria 6 ma czujnik SpO2, który może ocenić poziom tlenu we krwi. Dodatkowym gadżetem jest wbudowany, doskonały monitor snu, który jest ściśle zintegrowany z aplikacją alarmową iPhone’a i trybem Nie przeszkadzać. Godnym uwagi jest też fakt, że firma umieściła w nim specjalną funkcję monitorowania stanu zdrowia kobiet.

Zdjęcie główne: Onur Binay/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*