Zmysłowe usta – jak je podkreślić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zmysłowe usta – jak je podkreślić?

Zadbane usta są powinny być przede wszystkim odpowiednio gładkie, lśniące i ponętne. Ale co zrobić, żeby dodatkowo były jeszcze zmysłowe? Ogromną rolę w uzyskaniu efektu, jak najbardziej zmysłowych i ponętnych warg pełni ich makijaż. W niniejszym artykule podpowiemy, jak prawidłowo powinno się go wykonywać.

Symbol kobiecości

Duże i pełne kobiece wargi, w dobie dzisiejszych czasów stanowią prawdziwy symbol kobiecości. Właścicielki wydatnych warg od lat uznawano za niezmiernie kobiece, piękne i zmysłowe. Aktualnie, coraz więcej pań może poprawić wygląd swoich ust przy pomocy różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej. Niestety samo to, że wargi są duże nie sprawia, że są one również zmysłowe, a w drodze do osiągnięcia prawdziwej zmysłowości trzeba poznać tajniki właściwego makijażu ust. Do tego celu należy nie tylko korzystać z odpowiednio dobranej szminki, czy błyszczyku, a nie można również zapominać o stosowaniu konturowania (z użyciem konturówki dobrze dobranej pod kolor pomadki, wypełniającej nasze wargi). W jaki sposób powinno się malować usta, aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt?

Szukamy odpowiedzi na to pytanie

Dobrze dobrana pomadka, czy sposób konturowania, czyli co bardziej oddziałuje na wygląd naszych ust? Trudno określić, czy na ostateczny wygląd naszych warg bardziej wpływa to, jaką pomadkę wybierzemy do ich malowania, czy też to, jakiego rodzaju konturówki będziemy stosować i w jaki sposób będziemy wykonywać konturowanie. Jednak, z pewnością, jeśli chcemy, aby nasze usta wyglądały perfekcyjnie, ich makijaż nie może się obejść bez zastosowania któregoś z tych produktów.

Profesjonalni wizażyści stosują w swojej pracy szereg różnego rodzaju trików makijażowych ust, w tym między innymi:

  • moczenie końcówki konturówki, stosowanej do makijażu, dzięki czemu rysowana przy jej użyciu kreska jest bardziej miękka i naturalna, a usta znacznie lepiej podkreślone;
  • cieniowanie kącików ust przy pomocy ciemniejszej konturówki i szminki, niż tą, stosowaną na ich środek. Pozwala to na uzyskanie zniewalającego efektu ombre i istotnie powiększa wargi;
  • nanoszenie na naszą pomadkę dodatkowego pigmentu w kolorach czerwieni lub fioletu;
  • aplikację przy pomocy specjalnego pędzelka lub palców sprawi, że uzyskany przy jej pomocy kolor ust będzie naturalniejszy i bardziej zrównoważony;
    zasadę równowagi – cały makijaż naszej twarzy musi być jak najbardziej spójny, tzn. jeśli wybieramy intensywny kolor ust należy postawić na jasne, stonowane odcienie na naszych policzkach i powiekach, a gdy mocno podkreślimy oczy powinniśmy zdecydować się na jasny, matowy odcień pomadki.

Makijaż ust, a typ urody

Poza kwestią doboru szminki do całości naszego makijażu, należy dopasować ją również do posiadanego przez nas typu urody. Musimy ustalić przede wszystkim, czy pasują do nas bardziej ciepłe, czy zimne odcienie pomadek. Podstawowa zasada jest prosta, tzn. jeśli posiadasz chłodny typ urody pasują do Ciebie chłodne kolory szminek. Należą do nich między innymi wszystkie pomadki z dodatkiem pigmentów – niebieskich i różowych. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką ciepłej odmiany urody powinnaś wybierać raczej ciepłe odcienie różnego rodzaju kosmetyków do makijażu ust.

W tym wypadku sprawdzą się u Ciebie kolory z pigmentami żółtymi i pomarańczowymi. Ale, jak właściwie określić to, jaki typ urody posiadasz? Można wykonać np. test z użyciem folii aluminiowej, która po jednej stronie jest złota, a po drugiej srebrna. Przykładasz ją sobie, najpierw z jednej, a potem z drugiej strony do twarzy – robisz zdjęcie i sprawdzasz, który odcień bardziej do Ciebie pasuje. Jeśli lepiej wyglądasz na zdjęciu ze złotą folią masz ciepły odcień skóry, jeśli ze srebrną – zimny.

Gdy już określisz swój typ urody i odcienie, które do niej pasują powinnaś jeszcze zdecydować, czy lepiej wybrać pomadki matowe, czy błyszczące. Jak się okazuje, to właśnie te z błyszczącymi drobinkami sprawią, że Twoje wargi będą wyglądały na większe niż są w rzeczywistości. Chcąc znaleźć, jak najlepsze produkty, które zawsze będą sprawdzały się w naszym makijażu warto je najpierw przetestować, aby ocenić czy dobrze się w nich czujemy i czy ładnie podkreślają naszą urodę.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*