Puder do rozjaśniania włosów – czy to działa?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Puder do rozjaśniania włosów – czy to działa?


Kobiety wiedzą, że jasne włosy odejmują lat i łagodzą rysy, dlatego podczas koloryzacji bardzo często wybierają różne odcienie blondu. Trudno jednak uzyskać dobry efekt bez zastosowania rozjaśniaczy. Dostępne chemiczne tradycyjne preparaty w płynnej postaci doprowadzają do zniszczenia struktury włosów, przez co zaczynają one słabnąć, wypadać i kruszeć. Zbyt długie trzymanie rozjaśniacza czy jego nieumiejętne użycie może doprowadzić do spalenia włosów, czego z pewnością każdy chciałby uniknąć. Alternatywą okazuje się puder do rozjaśniania włosów, który jednocześnie je odżywia i pielęgnuje. Czy to działa i jest bezpieczne?

Puder do rozjaśniania włosów – co to jest?

Preparat w formie pudru pozwala na rozjaśnienie włosów do określonego tonu blondu. Miesza się go z nadtlenkiem wodoru w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać pożądany efekt. Pudry są bezpieczne dla włosów, ponieważ zwykle zawierają dodatkowe składniki ochronne. Składniki chemiczne zawarte w pudrze redukują ilość pigmentu z włosa, dlatego traci on kolor i staje się jaśniejszy. Niestety, podczas takiego zabiegu dochodzi do wysuszenia włosów, zwłaszcza, jeżeli jest on przeprowadzony w nieumiejętny sposób.
Do rozjaśniania można wybrać różne preparaty, jednak najwygodniejszy i najczęściej wybierany przez fryzjerów jest puder rozjaśniający do włosów. Kremy i farby mogą być zbyt słabe, aby uzyskać efekt dekoloryzacji, dlatego często trzeba zdecydować się na silniejsze preparaty.
Okazuje się, że efekt jasnego blondu mogą osiągnąć nawet bardzo ciemne brunetki – i to bez wysiłku i narażania włosów na zniszczenie. Pudry mogą rozjaśnić włosy w kilka minut nawet o 9 tonów, jednocześnie je pielęgnując i dostarczając im składników odżywczych, niezbędnych do utrzymania gładkości, miękkości i nawilżenia. Efekt uzyskiwany za pomocą takiego preparatu jest naturalny, co szczególnie powinno ucieszyć tych, którzy mieli do czynienia z rozjaśniaczami starej generacji, powodującymi, że włosy stawały się żółte.

Jakie pudry do rozjaśniania włosów są bezpieczne?

We wszystkim należy zachować umiar. Preparaty chemiczne, takie jak pudry rozjaśniające, zawierają bardzo silne substancje. Ich nieumiejętne stosowanie może doprowadzić do zniszczenia, a nawet utraty włosów, dlatego należy położyć szczególny nacisk na wybór odpowiedniego produktu. Najlepszy puder do rozjaśniania włosów powinien:
-być pozbawiony dużej zawartości amoniaku,
-neutralizować żółte tony,
-mieć w składzie komponenty odżywcze, chroniące strukturę włosa,
nawilżać i pięlęgnować włosy.

Puder pozwala na delikatny efekt rozjaśnienia i może być przeznaczony do tworzenia refleksów, ombre i sombre. Ważne jest to, aby stosować taki preparat ostrożnie, kontrolując co 2-3 minuty stopień rozjaśnienia. Po takiej dekoloryzacji należy zadbać o pielęgnację w sposób szczególny, dlatego że włosy, które są przesuszone, stają się matowe i mają tendencję do puszenia się. Najlepiej stawiać na preparaty rozjaśniające wysokiej jakości. W ten sposób można zapobiec zniszczeniu włosów i uzyskania niepożądanych efektów – na przykład nieestetycznych żółtych tonów.

Jak widać, puder rozjaśniający jest skuteczny, ale musi być stosowany w sposób profesjonalny. Warto postawić na marki wysokiej jakości, które zagwarantują naturalny efekt i sprawią, że włosy będą nawilżone i pełne blasku, a efekt rozjaśnienia będzie niezwykle naturalny.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*